Jak wpisać zadanie domowe zawierające link do zasobów na dysku OneDrive?

Jak wpisać zadanie domowe zawierające link do zasobów na dysku OneDrive?

W sekcji Zadania domowe nauczyciel może przekazywać informacje o tym, jakie zadania uczniowie powinni realizować w domu. W najnowszej wersji do załączonych treści można również dodać aktywne linki do zewnętrznych materiałów oraz linki do zasobów zamieszczonych na OneDrive.

Jak to zrobić?

 1. W trakcie dodawania zadania domowego naciśnij Dodaj z OneDrive.

 1. Aplikacja zapyta czy chcesz posłużyć się:
  • indywidualnym kontem Microsoft czy
  • organizacyjnym kontem Microsoft (ta opcja dotyczy pracowników i uczniów, którym szkoła udostępniła konta w ramach pakietu „Office 365 dla Edukacji”).

Jak wpisać zadanie domowe zawierające link do zasobów na dysku OneDrive?

 

Możesz również zaznaczyć, żeby Twój wybór rodzaju konta został zapamiętany i nie będziesz musiał za każdym razem wykonywać tej czynności. Swoją decyzję możesz zawsze zmienić na zakładce Opcje w module Wiadomości.

Jeśli wyboru konta i akceptacji dla udostępniania poprzez UONET+ dokonałeś wcześniej przy dodawaniu załączników w module wiadomości. Aplikacja nie będzie ponownie o to pytać.

 

 1. Następnie zostaniesz przekierowany do okna logowania Microsoft. Zaloguj się swoimi danymi dostępowymi do OneDrive.
  Uwaga! Nie jest to login i hasło do systemu UONET+

 1. Jednorazowo zostaniesz zapytany czy wyrażasz zgodę na przekazywanie za pomocą UONET+ plików do i z Twojego OneDrive. Jeśli będziesz chciał cofnąć tę zgodę zawsze możesz to zrobić w ustawieniach Twojego konta Microsoft.

 1. Wskaż na OneDrive plik, do którego link chcesz wysłać w zadaniu domowym i naciśnij Otwórz. Uwaga! Aby zaznaczyć plik upewnij się, że został postawiony znacznik, jak na obrazku poniżej.

 

W oknie wskazywania możesz również dodać do OneDrive plik, który masz lokalnie zapisany na dysku komputera.

 1. W oknie dodawania zadania domowego naciśnij Zapisz.
 2. Uczniowie i rodzice uzyskują dostęp do pliku po kliknięciu na link widoczny na Witrynie w sekcji Zadania domowe.

Wszystkie pliki umieszczane na OneDrive domyślnie pozwalają odbiorcom na ich edycję. Można to jednak prosto zmienić logując się do swojego konta OneDrive i zmieniając parametr dotyczący uprawnień dla osób dysponujących linkiem do pliku.

Jak udostępniać i zarządzać udostępnianymi plikami w OneDrive?

Najpierw warto umieścić zasoby na swoim OneDrive i nadać stosowne uprawnienia do nich, a następnie w szybki sposób dystrybuować linki do tych zasobów poprzez UONET+.

 

Jak udostępniać pliki i foldery usługi OneDrive?

Informacje dostępne są pod poniższym linkiem:

https://support.office.com/plpl/article/udost%C4%99pnianieplik%C3%B3wifolder%C3%B3wus%C5%82ugi-onedrive9fcc2f7dde0c4cec93b0a82024800c07